Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası, gelirini belgeleyen herkese kredi kartı vermektedir ve Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu, farklı şekillerde yapılabilir. Ziraat Bankası, farklı özelliklere sahip birden fazla kredi kartı seçeneği sunmaktadır. Banka, kredi kartları için yıllık belli bir oranda kart ücreti almaktadır. Bankanın, alışveriş nakit ve çekim faizi uygulaması vardır. Alışveriş faizi, yapılan alışverişlerin Ziraat Bankası kredi kartı üzerinden taksitlendirme yapılması ile devreye girer. Alışveriş esnasında, alışverişin yapıldığı yerin taksit yapması alışveriş faizine dahil değildir. Ek kart için de aynı durum söz konusudur. Ayrıca ek kart için de yıllık kredi kartı aidatı ödenmektedir. Ancak ek kartların yıllık kart aidat ücreti, ana karttan daha azdır.

Ziraat Bankası Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kart başvuru nasıl yapılır sorusunun cevabı, birden fazla kanaldır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu, Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden internet şubesi,Ziraat Mobil uygulaması, müşteri iletişim merkezinin 0850 220 00 00 telefonu ve tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılabilir. Bunların yanı sıra Ziraat Bankası’nın kredi kartı başvurusu için SMS hizmeti de kullanılabilir. SMS ile kredi kartı başvurusu için “KREDIKARTI”yazılıp bir boşluk bırakılarak TC Kimlik Numarası yazılmalı, tekrar aralarında boşluk bırakarak talep edilen kredi kartı limiti ve aylık gelir yazılmalıdır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Seçenekleri

Başta Ziraat Maximum olmak üzere Klasik Ziraat Kart, Ziraat Kart Kredi Kartı, Ziraat Kart Gold, Ziraat Standart Platin Kredi Kartı, Ziraat Standart Klasik Kredi Kartı, Ziraat Standart Gold Kredi Kartı, Genç Bankkart Kredi Kartı için Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Özellikleri

Ziraat Bankası kredi kartı özellikleri arasında taksit avantajı gelir. Ziraat Maximum Klasik Kredi Kartı; üye iş yerlerinde yapılan harcamalarda taksit avantajı sağlarken MaxiPuanda kazandırır. Ziraat Maximum Kart’ın bir diğer özelliği de çalınma ve kayıp sigortasıdır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu Maximum Klasik Kredi Kartı için yapıldığında yüzde 1,84 alışveriş faiz oranının olduğu bilinmelidir. Bu kartın yıllık kart aidatı 19.75 TL, ek kartın yıllık aidatı 9.75 TL’dir.

Ziraat Kart Kredi Kartı, alışverişlerinizde puan kazandırır ve kazanılan puanlarla alışveriş yapılabilir. Bu kartın alışveriş faiz oranı yüzde 1.84. Asıl kartın ve ek kartın yıllık aidat bedeli yoktur.

  • Ziraat Kart Gold Kredi Kartı, yüksek limitli bir karttır. Bu kartın da alışveriş faiz oranı yüzde 1,84’tür ve yıllık kart aidatı alınmaz. 
  • Ziraat Standart Platin Kredi Kartı, yüksek limitlidir. Alışveriş faiz oranı yüzde 1.84’tür. Bu kartın yıllık kart aidatı 10.75 TL, ek kart yıllık kart aidatı 5.25 TL’dir.
  • Ziraat Standart Klasik Kredi Kartı, yurtiçinde, KKTC yada yurtdışındaki alışverişlerde kullanılabilir. Bu kartın alışveriş faiz oranı yüzde 1.84, yıllık kart ücreti: 10.75 TL, ek kart yıllık ücreti 5.25 TL’dir.
  • Ziraat Standart Gold Kredi Kartı’nın özellikleri de Standart Klasik Kredi Kartı gibidir. Yıllık kart aidatı da Standart Klasik ücreti kadar ödenir.

Genç Bankkart Kredi Kartı, KYK’dan burs yada kredi alan öğrencilere verilir. 300 lira harçlık avans seçeneği bulunan bu kartla alışveriş yaparken banka kartı mı yoksa kredi kartı ile mi ödeneceği seçilebilir. Bu kartın alışveriş faizi yüzde 1.84’tür. Yıllık kart aidatı alınmaz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapılırken bu ayrıntıların bilinmesinde yarar vardır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Gecikme Faizi Ne Kadar?

Ziraat Bankası kredi kartı gecikme faizi ne kadar sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur. Ziraat Bankası’nın sunduğu tüm kredi kartlarında gecikme faiz oranı yüzde 2.52’dir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurususonrasında kart kullanıldığında, asgari ödeme tutarının aşılmaması, kart kullanıcıları için önemli bir ayrıntıdır.