Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi 2019

Birden fazla bankadan kredi kartı olup ödeyemez duruma gelenler, Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi 2019 avantajından yararlanarak bu durumdan kolayca kurtulabilir. Bilindiği gibi ülkemizde hemen hemen tüm alışverişler kredi kartı ile yapılmaya başlanmış, bu da çok sayıda kişinin borç sarmalına kapılmasına neden olmuştur. Kişiler birden fazla kredi kartı kullanırken, gelir gider durumuna göre yapılmayan harcamalar, her geçen gün katlanarak ödenemez bir hale gelmiştir. Bu durumda olanlar kredi kartı kullanıcıları için devlet yeni bir uygulama başlatmış, uygulama ile Ziraat Bankası, bu durumdaki kredi kartı borçlularına yapılandırma fırsatı vermiştir. Devletin önerdiği vade süresi ise 60 aydır ve Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi 2019 avantajı ile düşük faizle tüm kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisi, “birleştiren ihtiyaç kredisi” adı altında sunulmaktadır. Ziraat Bankası tarafından sunulan borç kapatma kredisinde vade süresi 24 ile 60 ay arasında değişmektedir. Dileyen, Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi 2019 avantajından 24 ay dileyen ise 60 ay vade ile yararlanabilecektir. Üstelik Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi faiz oranları, tüketici kredileri ile kıyaslandığında çok düşük olarak belirlenmiştir. Üstelik kredi kartı vade süresi 36 ay ile sınırlıdır. Borç kapatma kredisinde ise maksimum vade 60 aydır. Bu da 5 yıl demektir. Ziraat Bankası’nın Birleştiren İhtiyaç Kredisi, kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun koşullarda, 24 aya kadar aylık yüzde 1,10, 60 aya kadar ise aylık yüzde 1,20 faiz oranı ile sunulmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi 2019 avantajı ile gerek banka müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, mali yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi hedeflenmiştir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi İçin Belgeler

Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi için belgeler arasında başta nüfus cüzdanı fotokopisi, Birleştiren Kredi başvuru formu, son 3 aya ait onaylı maaş bordrosu ya da çalışılan şirket tarafından onaylanmış gelir belgesi, SGK tescil ve hizmet dökümü ile şirket yetkilisi imza sirküleri gelmektedir. Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusunun gelirinin yetersiz olması halinde kefil de isteyebilmektedir. Başvuru sırasında toplam kredi kartı borcu dikkate alınırken toplam borç, belgelenen aylık gelire göre değerlendirilmektedir. Kredi kartı borçlarında asgari ödemeyi yapmış olma ya da asgari ödeme yapılmamışsa bile takibe düşmemiş olma şartı aranmaktadır. Bu şekilde olanların ve şartları uyanların Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi 2019 avantajından yararlanması, ödeme güçlüğü içinde olanların başvuruda bulunulması tavsiye edilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılır sorusu sorulduğunda, öncelikle birleştiren ihtiyaç kredisinin, 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle Ziraat Bankası kredi kartı sahiplerinin yanı sıra diğer bankalarda bulunan bireysel kredi kartı kullanıcılarının borçlarının üst sınır kabul edilerek ödenmesine yönelik olduğu bilinmelidir. Bu kredi kapsamında kullandırılacak kredi tutarının, 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle tüm bankalara olan kredi kartı borçları ile sınırlı olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi 2019 avantajından yararlanmak isteyenlerin kredi kapsamında borcu ödenen kredi kartını iptal ettirmesi şarttır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi başvurusu, sadece banka şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. Bunun dışında başka bir başvuru kabul edilmemektedir.