Ziraat Borç Sorgulama

Ziraat Bankasından kredi kullananlar ve kredi kartı sahipleri, borç durumları ile ilgili bilgi almak için Ziraat borç sorgulama işlemi yapmaktadır. Borç sorgulamaları en yakın ATM’den yapılabilmekte, ayrıca Ziraat’in internet bankacılığına giriş yaparak geçmiş ve gelecek borçlar görülebilmektedir. Bunun yanı sıra Ziraat mobil şube, Ziraat telefon bankacılığı, Ziraat şubeleri ve SMS ile de tüm borçlar sorgulanabilmektedir.

Ziraat SMS ile Borç Sorgulama

Ziraat Bankası, müşterilerine 4747 SMS bankacılığı hizmeti de sunmaktadır. Bu sayede 7 gün 24 saat süresince banka şubesine gitmeden, nerede olunursa olunsun tüm borç sorgulamaları yapılabilmektedir. Ayrıca hesap hareketleri sorgulanabilmektedir. Ayrıca hesap bakiyeleri görülebilmekte, döviz ve kur fiyatları anında öğrenilmektedir. Yapılması gereken ise 4747’ye SMS göndermektir. Bilgi taleplerine anında cevap verilmektedir ve sonuç SMS ile banka kayıtlarında yer alan cep telefon numarasına SMS ile gönderilmektedir. SMS ile borç sorgulamanın yanı sıra ATM’den de banka kartı ya da kredi kartı ile sorgulama yapılması mümkündür. ATM’lerden güncel borç durumu sorgulanırken bir yandan da borç ödeme işlemleri yapılabilmektedir.

Ziraat İnternet ile Borç Sorgulama

Ziraat, müşterilerine internet bankacılığı üzerinden de hizmet vermektedir. www.ziraatbank.com.tr internet sitesine giriş yapılmasının ardından “hesaplar” menüsü tıklanmalıdır. Bu sayede hesaplardaki tüm para hareketleri sorgulanabilmektedir. İnternetten Ziraat borç sorgulama yapmak için TC kimlik numarası ya da müşteri numarası ile internet şifresi girilmelidir. Bu şifrenin alınabilmesi için Ziraat Bankası şubeleri ziyaret edilmelidir. İnternet bankacılığı ile sadece borç sorgulaması değil tüm bankacılık işlemlerinin yapılması mümkündür. İnternet erişiminin olduğu her yerden borcun sorgulanması söz konusudur.

Ziraat Borç Öğrenme

Ziraat borç öğrenme işlemi Ziraat Bankasının internet şubesinden yapılabilmektedir. Müşteri temsilcisinin aranması ile de geçmiş ve gelecek borç durumunu öğrenmek de mümkün olmaktadır. Ziraat’in müşteri temsilciliğinin numarası 444 00 00’’tür. SMS bankacılığı ile de Ziraat borç sorgulama yapılabilmektedir. Bütün bunların yanı sıra Ziraat Bankası şubeleri ve ATM’lerden de tüm borç durumu sorgulanabilmektedir. Böylece unutulan ya da son ödeme tarihi gelen tüm borçların ödemesi mümkün olmaktadır. Özellikle birden fazla kredi ürünü kullananların borç sorgulaması yapmaları tavsiye edilmektedir.